Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biała wstążka - przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet

Data publikacji: 2013-12-11, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Gmina Śrem przystąpiła do ogólnoświatowej kampanii „Biała wstążka”, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Kampania wpisuje się w działania realizowane przez Zespół Interdyscyplinarny w Śremie oraz  Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2011-2013  w gminie Śrem. Dlaczego Biała Wstążka? „Biała Wstążka” to znak protestu mężczyzn przeciw przemocy wobec kobiet. Nosząc ją mężczyźni zobowiązują się do tego: że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet, że będą reagować widząc przemoc wobec kobiet.    W ramach kampanii wolontariusze w dniu 10 i 14 grudnia 2013 roku będą wręczać mężczyznom Białe Wstążki i ulotki oraz informować o celach i założeniach realizowanego przedsięwzięcia. Akcja zostanie przeprowadzona w siedzibach instytucji osób, będących członkami Zespołu Interdyscyplinarnego oraz podczas lokalnej Konferencji „Śrem dla rodziny”. Ponadto 15 grudnia br.przedsięwzięcie będzie realizowane podczas imprezy Wigilijne Klimaty na deptaku przy PSS Jubilat na Jezioranach.  

UM Śrem, Źródło artykułu: www.srem.pl, Autor zdjęć: UM Śrem
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola