Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Burmistrz rozmawiał z wędkarzami

Data publikacji: 2014-01-28, Data modyfikacji: 2014-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 26 stycznia 2014 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Śremie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze PZW nr 127 Śrem Miasto. Spotkanie wędkarzy było okazją podsumowania osiągnieć i realizacji planów w 2013 roku.
Za długoletnią działalność podczas Walnego Zgromadzenia Koło zostało uhonorowane odznaczeniem „Za zasługi dla PZW”.
W spotkaniu uczestniczył Adam Lewandowski Burmistrz Śremu, który przedstawił plan zagospodarowania nabrzeża Warty oraz terenów przylegających do Jeziora Grzymisławskiego. Burmistrz omówił projekt budowy ścieżki od jeziora do Al. 750-lecia w kierunku Grzymysławia oraz zapowiedział powstanie łącznika od promenady do Muzeum Śremskiego. Burmistrz rozmawiał z wędkarzami na temat nawierzchni odcinka drogi przylegającej do Cmentarza Komunalnego. Dyskutowano także o problemach związanych z potrzebą ochrony ekologicznej terenów nadwarciańskich.


UM Śrem, Źródło artykułu: www.srem.pl, Autor zdjęć: UM Śrem
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola