Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ferie Zimowe w gminie Śrem

Data publikacji: 2014-01-30, Data modyfikacji: 2014-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Śremie zaprasza dzieci szkół podstawowych na feryjną Multimedialną Olimpiadę Sportową.

Czy i Wy marzyliście kiedyś o olimpijskim złocie, które będzie dowodem ponadprzeciętnych umiejętności? Weźcie udział w wesołej Olimpiadzie z przymrużeniem oka, w której poczujecie ducha prawdziwej sportowej rywalizacji!Olimpiada odbywać się będzie w dniach od 3 do 7 lutego, w godz. 10 - 12
w COLLEGIUM HELIODORA ŚWIĘCICKIEGO przy ul. Grunwaldzkiej 10.  Uwaga!!! Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy w bibliotece
przy ul. Kilińskiego i na Jezioranach (do 31 stycznia). Wpisowe: 5 zł.

Impreza będzie się odbywać w sportowej, zimowej atmosferze. W sali zostanie rozpięta duża flaga olimpijska (3x2 m) oraz zainstalowana będzie projekcja multimedialna ze slajdami prezentującymi różne zimowe konkurencje. Przez całą imprezę Zawodnikom towarzyszyć będzie odpowiednio dobrana muzyka. Podium i kilka stref sali zostanie wyróżnionych kolorowym oświetleniem reflektorów LED.     

ROZPOCZĘCIE ZABAWY Dzieci zostaną powitane przez animatorów w strojach sportowych. Przy rytmach muzyki zagrzewającej do  wspólnej zabawy każdy z Uczestników otrzyma unikalny numer startowy do naklejenia na koszulkę. Następnie Zawodnicy składają zabawne przyrzeczenie sportowe, w którym zobowiązują się m. in. do przestrzegania zasad fair play!

KONKURENCJE INDYWIDUALNE

 • X-BOX KINECT – zjazd na nartach
 • Mind Flex – „umysłowy tor przeszkód”
 • Turniej rzutek DART
 • Ladder Golf
 • Rzut do kręgli
 •   KONKURENCJE ZESPOŁOWE

 • Bieg w alko goglach
 • Multimedialny QUIZ wiedzy o sporcie
 • Narty wieloosobowe
 • Unihokej – strzelanie do bramki
 • Sportowy tor przeszkód

 • WIELKI FINAŁ Po wszystkich zmaganiach następuje podsumowanie wyników Zawodników. Przy grzmiących fanfarach na podium zaproszone zostają trzy najlepsze osoby. Zdobywcy III, II i I miejsca otrzymują pamiątkowe medale, a wszyscy Uczestnicy – dyplomy.    

      

  UM Śrem, Źródło artykułu: www.srem.pl, Autor zdjęć: UM Śrem
   
  Komentarze
  Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Puste pole z komentarzem
  Puste pole z podpisem
  Wyszukaj
   
  Kreska
  Kreska
  Dodaj artykuł
  Najnowsze komentarze
   
   Kreska
    
   Polecane

   DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

    
   Brak sond
    
   Newsletter
   Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
    
    

   Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

   Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

   Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

   Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

    

   Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola