Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert Gospel Joy w Śremie

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielę 15 grudnia br. w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbył się zorganizowany przez Marcina Helaka - lidera Projektu Góry Marzeń koncert charytatywny chóru Gospel Joy, który podczas ostatniej edycji programu telewizyjnego Mam Talent dotarł do półfinałów.  Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a koncert wsparty był z budżetu gminy Śrem.   Śremianie przybyli na koncert mieli okazję ujrzeć świątynię w niespotykanej dotąd odsłonie: piękne oświetlenie nadające wyjątkowego klimatu i muzyka gospel.    W wykonaniu 19 artystów wybrzmiały największe światowe przeboje jak White Christmas czy Happy Day, ale i polskie kolędy: Przybieżeli do Betlejem i Dzisiaj w Betlejem. Pozytywna energia udzieliła się wszystkim, czego efektem był wspólny śpiew i taniec.   Podczas koncertu zebrano pieniądze, które umożliwią spełnienie marzenia 4,5-letniego Mikołaja. Podczas IX Wielkiej Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie, która rokrocznie odbywa się w Auli UAM w Poznaniu Marcin Helak przekaże chłopcu wymarzony keyboard.

UM Śrem, Źródło artykułu: www.srem.pl, Autor zdjęć: UM Śrem
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola