Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oto zwycięzcy II tury wyborów w Wielkopolsce (Kalisz, Konin, Szamotuły, Śrem, Złotów, Koło, Mosina, Kórnik, Trzcianka)

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Wielkopolsce. W niedzielę do urn musieli udać się mieszkańcy 42 gmin i miast w całym województwie. W drugiej turze prezydenta wybierano m.in. w Kaliszu i Koninie. Ponowne głosowanie odbyło się także m.in. w Śremie, Szamotułach, Kościanie, Kole, Trzciance, Środzie Wielkopolskiej, Wągrowcu czy Ostrzeszowie. Zobacz wyniki w galerii.

Pełna treść wiadomości na: srem.naszemiasto.pl/artykul/oto-zwyciezcy-ii-tury-wyborow-w-wielkopolsce-kalisz-konin,4870104,artgal,t,id,tm.html
srem.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: srem.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

    Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

    Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola