Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śrem. Wypadki drogowe

 
W sobotę na terenie Śremu doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. W skutek czego sześć osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. O godz. 16.35 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów, do którego doszło przy zjeździe z ul. Piłsudskiego na trasę 434 w kierunku Zaniemyśla. Autami osobowymi podróżowały cztery osoby, w tym jedno dziecko. Cała czwórka została zabrana przez pogotowie do śremskiego szpitala. Na miejscu działały dwie jednostki straży pożarnej oraz policja, która kierowała ruchem drogowym. Przez około godzinę trasa na Zaniemyśl była całkowicie zamknięta dla ruchu i tworzyły się kilkusetmetrowe korki. Dopiero około godz. 17.10 zdecydowano się puścić stojące w korku pojazdy, jednak ruch na trasie odbywał się wahadłowo. Prawdopodobną przyczyną zderzenia samochodów było przekroczenie osi jezdni przez jednego z kierujących osobówką. Mogło być to spowodowane śliską nawierzchnią i złymi warunkami atmosferycznymi. Równocześnie na ul. Grunwaldzkiej w Śremie doszło do potrącenia pieszych. Dwie kobiety z obrażeniami ciała zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. W obu przypadkach policja prowadzi postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do wypadków

 


gloswielkopolski
 
Data pliku video: 2010-11-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola