Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śremskie Żyrafy 2013

Data publikacji: 2013-12-10, Data modyfikacji: 2013-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Śremu ogłosił po raz siódmy konkurs Śremskie Żyrafy na najciekawsze osiągnięcia śremian oraz inicjatywy roku podejmowane przez społeczeństwo gminy Śrem. 


NOMINACJE

Śremskie Żyrafy 2013 

Wiesław Musiał  Wszechstronny sportowiec - lekkoatleta, który od 2007 roku z sukcesami bierze udział w różnego typu mistrzostwach w kategorii weteranów. Największym jego osiągnięciem w roku 2013 było zdobycie dwóch srebrnych medali podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Lekkoatletyce, które odbywały się w Brazylii. Śremianin jest wicemistrzem świata w skoku w dal (5,55 m) i w trójskoku (11.59 m). Uzyskał trzecie miejsce w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Europy w San Sebastián w Hiszpanii (5,29 m). W XXIII Mistrzostwach Polski Weteranów, które odbyły się w Toruniu, Wiesław Musiał został najlepszym zawodnikiem w biegach krótkich: 400 m przez płotki pokonał w czasie 1:06.18. Na swoim koncie śremianin ma już w sumie 43 medale.
sierż. szt. Michał Kasprzak 
Policjant Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie jest najlepszym policjantem „drogówki” w kraju. Ma w swoim dorobku zwycięstwo w XXVI Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji drużynowej z policjantami z Wielkopolski. W poprzednich latach wielokrotnie był nagradzany w różnych ogólnopolskich konkursach, uzyskując w nich czołowe lokaty.Camping Hill Zespół muzyczny, który powstał w 2010 r. Muzyka, którą tworzą, to połączenie funky i rock’n’rolla z wpływami starych grungowych kapel. Skład grupy stanowią: Maciej Kómoch – wokal, Michał Dudziński – bas, Robert Tomczyk – perkusja, Hubert Błaszczyk – gitara, Arek Szulc - saksofon. W październiku 2013 r. grupa wydała płytę debiutancką pt. Things Will Never Be The Same. Na krążku znajduje się pięć utworów w stylistyce rock’n’rolla zmiksowanego z funkowymi inspiracjami, których teksty opisują obraną drogę i życiowe wybory.    
Runner’s Power
Grupa śremskich pasjonatów długodystansowego biegania, która powstała z potrzeby propagowania sportu, zdrowego stylu życia i wspólnej pasji. Członkowie grupy nie tylko biorą udział w maratonach i półmaratonach organizowanych w kraju i poza jego granicami, ale przede wszystkim podejmują lokalne inicjatywy sportowe i społeczne. Wydarzeniami zainicjowanymi przez Stowarzyszenie były: bieg z okazji Dnia Kobiet oraz Sztafeta 20 Października, podczas których zbierano środki na leczenie małego Patryka. Biegacze wspierają też organizację półmaratonu śremskiego.

Natalia Lissek i Ewa Nowak Mieszkanki Śremu, które postanowiły zarazić swoimi pasjami środowiska sąsiedzkie oraz propagować czytelnictwo. Z ich inicjatywy na terenie Śremu rozstawiono regały z książkami do wypożyczenia w ramach projektu „Wędrujące książki”, a w sobotnie jesienne popołudnia można było posłuchać głośnego czytania różnych opowieści w ramach akcji „Czytamy gdzie indziej”. Dla mieszkańców śremskich ulic Natalia Lissek i Ewa Nowak organizowały „Sąsiedzkie spotkania”, które były znakomitą okazją do ożywiania dobrych kontaktów sąsiedzkich. Krzysztof Lewandowski Instruktor boksu, który trenuje i prowadzi sekcję bokserską Klubu Sportowego Warta Śrem z wielką pasją i oddaniem. W ten sposób do Śremu powróciły bogate  tradycje sportu sprzed lat, kiedy śremianie odnosili znaczące sukcesy na wielu ringach w kraju i za granicą. Zorganizowany w październiku 2013 roku Memoriał Bokserski im. Antoniego Taciaka i Floriana Łuszczewskiego był wielką galą boksu na światowym poziomie.    
  Wolontariusze ze Schroniska w Gaju Wielcy przyjaciele zwierząt, ludzie w różnym wieku, którzy swój prywatny czas i środki poświęcają opuszczonym zwierzętom, podopiecznym schroniska dla zwierząt w Gaju. Wolontariusze systematycznie spędzają czas ze zwierzętami, wyprowadzają je na spacery, szukają dla nich nowych opiekunów, organizują żywność, koce, zabawki i inne potrzebne rzeczy, a przede wszystkim dają im nadzieję na lepszy los. 


Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie Śremskie Żyrafy 2013. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 8 stycznia 2014 roku wytypować swoim zdaniem najciekawszą Śremską Żyrafę 2013 roku. Wśród osób, które wezmą udział w konkursie rozlosowane zestawy śremskich gadżetów.
  Żyrafy: Wiesław Musiał Michał Kasprzak Camping Hill Runner’s Power Natalia Lissek i Ewa Nowak Krzysztof Lewandowski Wolontariusze Schroniska w Gaju  

Imię i nazwisko: Adres: e-mail:


Biorąc udział w konkursie uczestnicy wyrażają zgodę na zbieranie, przechowywanie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych w celach związanych z Konkursem zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. 
Jedna osoba może wziąć udział w konkursie tylko jeden raz.


UM Śrem, Źródło artykułu: www.srem.pl, Autor zdjęć: UM Śrem
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola