Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

W Śremie: Syn Anety Nowak cierpi na SMA. Czy uda...

Data dodania: 2018-11-17
Według informacji udzielonej przez Anetę Nowak, mamę cierpiącego na SMA ośmioletniego Patryka, tylko pięć krajów europejskich nie refunduje jeszcze przełomowego leku... więcej »
 
 

Dzień Czarnego Kota MEMY. To nie oznacza...

Data dodania: 2018-11-17
Dzień Czarnego Kota, który wypada 17 listopada, powstał z inicjatywy Krajowego Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt (AIDAA), data nie jest przypadkowa, ponieważ według W... więcej »
 
 

Zaginione osoby z Wielkopolski. Może widziałeś...

Data dodania: 2018-11-17
Każdego roku w Polsce dochodzi do tysięcy zaginięć. Znaczą część osób z czasem udaje się odnaleźć, ale nie brak przypadków, gdy ślad po za... więcej »
 
 

Jaka będzie pogoda w weekend w Wielkopolsce? Zobacz...

Data dodania: 2018-11-16
Przed nami weekend, który nie będzie aż tak ciepły jak ostatnie dni. Oto prognoza na sobotę i niedzielę dla Wielkopolski. więcej »
 
 

KROBIA: Horror w Gogolewie. Ojczym zamordował...

Data dodania: 2018-11-16
Dziś o godz. 7 rano policja zatrzymała w miejscowości Brzezie w powiecie pleszewskim 49-letniego Zbigniewa P, który jest podejrzewany o zamordowanie dzień wcześniej w Gogolewie w p... więcej »
 
 

Plastik i śmieci zalewają Ziemię? To być może...

Data dodania: 2018-11-16
Niesamowite ujęcia Ziemi widziane z kosmosu. W momencie, w którym plastik i śmieci zalewają naszą planetę NASA prezentuje zdjęcia, które zapierają dech w piersiach... więcej »
 
 

Przesądy, w które wierzą Polacy. Czarny kot...

Data dodania: 2018-11-16
Ponad połowa Polaków wierzy w przesądy. Mamy nadzieję, że czarny kot nie przeszedł Wam dziś drogi a widząc kominiarza złapaliście się za guzik. Zdecydowani... więcej »
 
 

Nie każde "E" takie złe? Oznaczenia na...

Data dodania: 2018-11-16
Wybierając w sklepie produkt spożywczy powinniśmy wiedzieć, co znajduje się w jego składzie. Producenci są zobowiązani do informowania konsumentów o zawartości,... więcej »
 
 

Jak kupować z głową? Poznaj najczęstsze triki...

Data dodania: 2018-11-16
Ile razy wychodząc do sklepu tylko po ściśle określone produkty, wracałeś z pełnymi siatkami zakupów, których wcześniej nie planowałeś? Marketingowc... więcej »
 
 

Ty nie zarabiasz tyle za życia, oni co roku...

Data dodania: 2018-11-16
Muzycy zarabiają na odsłuchu utworów w radio, wykorzystywaniu w filmach, remasterowaniu płyt i pośmiertnych wydaniach, aktorzy zarabiają na filmach, w których już zagra... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 89
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola