Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kto w Mikołajki spotkał MotoMikołajów? Zobaczcie kogo odwiedzili zmotoryzowani św. Mikołajowie

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie i członkowie szkolnego klubu motocyklowego po raz kolejny postanowili sprawić przyjemność dzieciom w Mikołajki i przebrani w stroje św. Mikołaja odwiedzali śremskie szkoły. W tym roku MotoMikołajowie wraz z towarzyszącym im Reniferem i Mikołajką odwiedzili także przedszkolaki ze Słonecznej Gromady. Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie cukierki. Zmotoryzowani Mikołajowie z ZSP odwiedzili również policjantów, strażaków, strażników miejskich, oraz starostę i burmistrza. Wszystkim życzyli pięknych i radosnych świąt, a w prezencie przekazywali pierniczki upieczone przez szkolnych kucharzy.

Pełna treść wiadomości na: srem.naszemiasto.pl/artykul/kto-w-mikolajki-spotkal-motomikolajow-zobaczcie-kogo,4909246,artgal,t,id,tm.html
srem.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: srem.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat śremski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą  w mieście Śrem. W skład powiatu wchodzą gminy: Dolsk, Książ Wielkopolski, Śrem, Brodnica, zajmując  powierzchnię 574,7 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne jeziora (m.in. Grzymisławskie, Dolskie Wielkie, Cichowo, Mórka, Nowiec, Mełpińskie Wielkie, Mełpińskie Małe, Szymanowskie), parki krajobrazowe oraz rezerwaty (Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Rogaliński Park Krajobrazowy, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Łęgi Michalińskie", Rezerwat Przyrody "Czmoń", Rezerwat Przyrody "Miranowo").

  Wśród zabytków regionu wymienia się: barokowy Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Mikołaja z 1755,  Kościół św. Antoniego z neobarokową wieżą i zegarem w Książu Wielkoposlim, Rynek w Dolsku, Plebanię z połowy XVIII wieku, Kościół Świętego Ducha z 1618, Wiatrak koźlak z 1 poł. XIX wieku, Śremski ratusz z 1838 czy Park dworski w folwarku Podrzekta z końca XIX wieku.

  Do podmiotów gospodarczych działajacych na terenie powiatu zaliczają się: Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., DOMO Meble, Spółdzielnia Inwalidów Warta,  REHAU czy Leopol Meble Sp. z o.o. W stolicy powiatu znajduję się także część Śremskiego Parku Inwestycyjnego stanowiącego część Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola